Katarzyna Karpowicz | nowości

Zapraszamy do zapoznania się najnowszą ofertą obrazów jednej z czołowych artystek Galerii Platon – Katarzyny Karpowicz.

 

Katarzyna Karpowicz zajmuje się malarstwem olejnym, tworzy cykle prac, które powstają pod wpływem doświadczeń i obserwacji malarki. Głównym bohaterem obrazów Karpowicz jest człowiek w „teatrze rzeczywistości”, rozgrywającym się poprzez nastrój, kolor, światło i materię na płótnie obrazu. Obecnie mieszka i maluje w Krakowie oraz na angielskiej prowincji pod Londynem w miasteczku z powieści Kennetha Graghamea „O czym szumią wierzby”. Powtarzając za Davidem Hockeyem, Katarzyna Karpowicz wierzy, że „inspiracja nigdy nie odwiedza leniwych”.

Swoje obrazy prezentowała m.in. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie (2006 i 2009), galerii miejskiej w Steyer w Austrii (2007)i Galerii BWA w Zamościu .
Artystka jest również laureatką wielu prestiżowych nagród w tym m.in. I nagrody w dziedzinie malarstwa w Ogólnopolskim Biennale „Pejzaż ludzki” dedykowanym Józefowi Czapskiemu (2005), otrzymała wyróżnienie za komiks autobiograficzny w konkursie Gutek Film (2008), Nagrodę Prezesa Klubu Malarzy Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie (2011), otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie malarskim fundacji im. E. Eibischa w Warszawie (2012)., figuruje w prestiżowym Kompasie Sztuki wśród młodych artystów do 35. roku życia.

PEŁNA OFERTA OBRAZÓW KATARZYNY KARPOWICZ