Bio

Urodzona w 1986 r. w Gdańsku. Artystka , również kuratorka sztuki. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, grafiką cyfrową i popularyzacją sztuki. Mieszka i tworzy w Polsce. Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni – prof. Antoniego Fałata, aneks z rysunku u prof. Barbary Szubińskiej. Praca magisterska pod kierunkiem dr Izabeli Galickiej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Franciszka Starowieyskiego i prof. Wiktora Zina. Przez krótki okres czasu była asystentką m.in: prof. Antoniego Fałata, Hanny Bakuły na macierzystej uczelni.

Artystka ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych oraz kilkadziesiąt zbiorowych wystaw w kraju i za granicą, między innymi w Berlinie i Lizbonie. Brała udział w targach sztuki w Wilnie i Lipsku oraz w licznych aukcjach charytatywnych (Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, Wielki Bal “Forbesa”, ”Tennis Art CUP, Poznań, Plymouth College of Art – PCA, UK) i aukcjach sztuki (Dom Aukcyjny “Ostoja”, Dom Aukcyjny “Rempex”).

Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą, między innymi w Austrii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Chinach, Meksyku, Kanadzie. Obrazy Laury Wasilewskiej nabyli do swoich prywatnych kolekcji tak znane osoby, jak Ennio Morricone, Mario Batali, profesor Jan Hartman, Magdalena Umer, Sława Przybylska, Joanna Sarapata, Pascal Brodnicki, Mariola Bojarska-Ferenc, Helen Deeds oraz wielu polskich dyplomatów,  aktorów, gwiazd kina i estrady.