Bio

Absolwent malarstwa na ASP we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa obronił w pracowni prof. Waldemara Mariana Kuczmy i pracowni multimedialnej prof. Pawła Jarodzkiego. Członek Wrocławskiego Oddziału Polskiego Związku Artystów Plastyków.

W swojej twórczości, najczęściej z pogranicza abstrakcji i pejzażu, pokazuje ulotność i  kruchość przedstawianej materii osadzonej w onirycznej scenerii. Choć obrazy pozostają otwarte na interpretacje, skojarzenia i budzone emocje, autor stara się też wyrażać własne odczucia – czy to płynące z doznań prywatnych czy z obserwacji i przemyśleń dotyczących zmian w otoczeniu społecznym i przyrodniczym.  Niekiedy w swoje prace wplata motywy figuratywne lub symboliczne. Swoje prace wystawiał w ramach wystaw zbiorowych i indywidualnych we Wrocławiu, Bolesławcu, Legnicy, Lubinie i w Warszawie.

“Obrazy Rafała zapraszają nas do rozmowy, kontemplacji. Osobiście, kontemplując jego metaforyczne kompozycje, odnajduję w nich niezwykłe piękno oraz elementy specyficznych niedopowiedzeń, symboliki czy odniesień do natury.” – prof. Waldemar Marian Kuczma