Epizody - sytuacje mało istotne, zdawać by się mogło tylko w danej chwili zatrzymujące uwagę. Czyżby? Odważne w formie i barwie obrazy, przesycone symbolicznym podtekstem, podejmujące temat pozornej lapidarności zdarzeń zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Platon. Ich autorką jest Joanna Babula, laureatka drugiej edycji nagrody fundowanej przez Galerię. Poprzedni jej cykl obrazów Zobaczenia odnoszący się do miejsca, z którym mocno jest związana, do Mościc (dzielnica Tarnowa) został bardzo pozytywnie odebrany w środowisku artystycznym. 

"Pojedyncze zdarzenia, które nie mają ze sobą nic wspólnego splatają się w osobie Obserwatora i tylko on jest łączącym je ogniwem. Miejsce, czas, przedmiot każdej kolejnej sytuacji są od siebie niezależne. Przychodzą zupełnie odrębnie. A to z ciepłym podmuchem jesiennego wiatru, a to podczas podróży pociągiem, a to z osobliwym słowem zatrzymanym w pamięci na dłużej. Jedne króciutkie tak, że już następne mrugnięcie ukazuje ich ulotność, inne wydłużone fragmentarycznie wpisują się w całość. Błahe dla wielu ale nie dla wszystkich. 
Epizody.  Od sceny do myśli, od myśli do sceny, a dalej przez kształty, kolory, formaty by na końcu znów dotrzeć do zastanowienia często dalece odległego od inspiracji."

~[katalog wystawy]

Joanna Babula: Urodzona w Tarnowie gdzie nadal mieszka i działa twórczo. W 2016 roku ukończyła Studia Podyplomowe na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP broniąc dyplom na ocenę celującą w pracowni dra hab. Rafała Borcza. Z wykształcenia również mgr inż. Geofizyki środowiska. Od blisko dziesięciu lat zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt opublikowanych tytułów.  Prezentuje malarstwo z pogranicza abstrakcji geometrycznej i grafiki, często odwołujące się do symboli. Geometryczny niemal dwuwymiarowy styl, który wypracowała to jej naturalny sposób interpretacji otaczającej rzeczywistości, odnoszenia się do ludzi po drodze spotkanych, również do siebie samej. 
Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Laureatka drugiej nagrody konkursu malarskiego Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie 2017 organizowanego przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, finalistka 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2017 _ Galeria Sztuki w Legnicy. Zwyciężczyni konkursu Bryły Platona 2017, nad którym honorowy patronat sprawuje ASP we Wrocławiu. Na stałe związana z Galerią Platon we Wrocławiu.

Kuratorem wystawy jest Piotr (Qkla) Kukla rocznik 1964, absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom z rzeźby pod kierunkiem Prof. Janiny Jeleńskiej-Papp. Od ukończenia studiów czynnie zajmuje się działalnością związaną z różnymi aspektami sztuki (malarstwo sztalugowe i ścienne, rysunek, poezja, autorskie projekty edytorskie, happening, opracowania krytyczne, komiks, edukacja plastyczna i inne.). W latach dziewięćdziesiątych wypracował własną formułę wypowiedzi artystycznej tworząc tak zwane „obiekty sztukopodobne”. Od 1997 roku pracuje w tarnowskim BWA, obecnie jako kierownik Działu Organizacji Wystaw. Kurator wielu wystaw i zdarzeń artystycznych.